Ocaliptus Doğal Kaynak Suyu; %100 doğal alkali ve antioksidan yüksek mineral ve ideal pH 7,29 değerlerine sahip kaynak suyudur. Ürünlerimiz; Türkiyede sadece bulunduğu havzanın, jeolojik yapısı bakımdan minaralce zengin,sağlıklı, alkali ve antioksidan özellikler içermekte ve kaynağından el değmeden, kapalı devre tam otomatik sistemlerle hazırlanmakta ve sizlere sunulmaktadır. 19 L Ocaliptus Damacana Su Sebil ve pompa ile kullanıma uygundur. 1x19 L olarak servis edilir. 19 L PC ambalajıyla çevreye ve insan sağlığına karşı duyarlıdır.

Spor ve Su

Sporcunun ne kadar su içmesi gerekir?
Sporcunun ne kadar su içmesi gerektiği yaptığı aktiviteye, ortamın sıcaklığına ve aktivitenin süresine bağlıdır. Bu olaya harcanan kalori bazında bakıldığında; beslenme uzmanları harcanan her 1000 kilokalori için 1 litre suyun alınması gerektiğini söylemektedir.

Sporcunun içeceği suyun ısısı ne olmalıdır?
Sporcunun içeceği soğukluk derecesi sürekli tartışılan bir konudur ve gelenekler bu konuda yanlış bilgilerle doludur. Özellikle bu yanlış bilgiler egzersizde ve sonrasında soğuk su içilmemesi yönündedir. Bu yanlış bir bilgidir. Egzersiz sırasında ve sonrasında termo-regülasyon (artan vücut sıcaklığının dengelenmesi)için özellikle soğuk su içimi yararlıdır. Burada beslenme uzmanları suyun soğukluğunun 5–10 derece olmasını önerirler.

Yorum Yaz