Ne Kadar Su İçmeliyiz?

1-) Yeni güne su içerek başlayın. Bu bir bardak su böbreklerinizin boşaltımına ve detoks sisteminizin gün boyu çalışmasına yardımcı olacaktır.

2-) Kahvaltıdan bir saat öncesine yavaş yavaş ama kısa aralıklarla içilen suyun birçok kronik hastalıklarda tedavi edici özelliği olduğu açıklanmaktadır.

3-) Günde en az sekiz bardak su için, içtiğiniz su ne kadar temiz ve sağlıklı olursa bedeniniz suyu o derecede faydalı kullanır.

4-) Canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde bir şeyler atıştırmaktansa onun yerine bir bardak su için ve biraz bekleyin. Göreceksiniz ki bedeniniz sizden yemek değil su istiyormuş!

5-) Vücudunuzun size ne söylediğini anlamaya çalışın, başınız veya mideniz ağrıyorsa veya bitkinseniz veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız ilaç almadan önce bir bardak su için ve neticeye göre hareket edin.

6-) Stresli ya da endişeli olduğunuzda bir bardak su için. Su vücut sıvınızı ve elektrolit dengesini düzenleyerek sakinleşmenize yardımcı olacaktır. Farkında mısınız sinirlenince ya da heyecanlanınca dudaklarınız kurur ve yapışmaya başlar. Bu bedenin doğal olarak su ihtiyacını size göstermesidir.

7-) Kara ciğerinizin yediğiniz yiyecek ve içeceklerdeki bakteri , virüs, ve kimyasalları temizlemek zorunda olduğunu unutmayın ! Bol ve kaliteli ve kaliteli su içerek asli görevini yapabilmesi için yardımcı olun.

Yorum Yaz