Kaliteli Su Nasıl Olmalıdır?

KALITELİ SU GÖSTERGELERİ NELERDİR?
Üretici garantisi altında üretilen, lezzet, renk ve kokusu değişiklik göstermeyen, tüketicilerin beğenisine uygun olan ve insan vücudunun mineral ihtiyacını karşılayabilen su kalitelidir.

SUDA KALİTE VE GÜVEN GARANTİSİNİ ETİKETTEN NASIL ANLAYABİLİRİM?
Etiketin üzerinde belirtilen üretici firma isminin bildiğiniz ve güvendiğiniz bir marka olması birincil göstergedir. Ayrıca, resmi kuruluş izin ve onay tarihleri ile üretim tarihi yine etiket üzerinde aramanız gereken unsurların başında gelir.

SUDA KALİTE VE GÜVEN GARANTİSİNİ DAMACANA ŞİŞESİNDEN NASIL ANLAYABİLİRİM?
Günümüz standartlarında kullanılan damacanaların ön yüzünde tercih ettiğiniz markanın büyük bir etiketi, arka yüzünde aynı markanın soğuk damga şeklinde olan kabartma yazısı bulunmalıdır, ayrıca ürün kapağı ve hologram adı verilen koruma bandında da markanın adı yazılı olmalıdır.

SUDA TAD DEĞİŞİMİ OLURMU? NORMALMİDİR?
Doğal kaynak sularında mevsim geçişlerinde minerallerini topraktan sağladığı için bazı tad değişiklikleri olabilir, bu tad değişikliği vücudunuz için kesinlikle bir zarar içermez sadece suyun lezzetini etkileyebilir. İşlenmiş içme sularında ise mevsim değişimi her hangi bir tad değişikliğine sebep olmaz, her zaman aynı tadı alırsınız. Bu yüzden mineralleri doğal ve yeterli olan doğal kaynak sularını tercih etmeniz önerilir. Vücudun (kanın) ihtiyacı olan minerallerin %90 ı sudan gelir. Sudan alamadığınız mineraller yüzünden vücudunuz çeşitli hastalıklar ile baş etme konusunda yetersiz kalacaktır.

Yorum Yaz