Ocaliptus Doğal Kaynak Suyu; %100 doğal alkali ve antioksidan yüksek mineral ve ideal pH 7,29 değerlerine sahip kaynak suyudur. Ürünlerimiz; Türkiyede sadece bulunduğu havzanın, jeolojik yapısı bakımdan minaralce zengin,sağlıklı, alkali ve antioksidan özellikler içermekte ve kaynağından el değmeden, kapalı devre tam otomatik sistemlerle hazırlanmakta ve sizlere sunulmaktadır. 19 L Ocaliptus Damacana Su Sebil ve pompa ile kullanıma uygundur. 1x19 L olarak servis edilir. 19 L PC ambalajıyla çevreye ve insan sağlığına karşı duyarlıdır.

Suyun Önemi

manset1

Su yaşamın kendisidir. Su, canlı yaşamı için en temel unsurdur. Bedenimizin ısı dengesi, hücre içi yaşamın devamı, besinlerin yakılması, sindirilmesi suya bağlıdır. Suyun yeteri kadar tüketilmemesi halinde, ciddi sağlık sorunlarına kapı açılmış olur.Su az tüketildiğinde bedenimizdeki yağ oranı yükselir. Böbrekler yeteri kadar su alamayınca karaciğerin görevi ağırlaşır ve böbreği ikame etmeye çalışır. Yağ deposunu enerjiye çevirmesi gereken karaciğer işini aksatır ve yağların eritilmesi yavaşlar.

Su aynı zamanda bedenimizdeki toksinlerin temizlenmesinde de etkilidir. Çok etkili bir antioksidan görevi görür. Soğuk içildiğinde kana daha hızlı karışır. Bir yetişkin günde yaklaşık 10 bardak su kaybeder. Bu sebeple kaybedilen suyun yerine yenisinin konulması gerekir. Her ne kadar diğer yiyeceklerden su ihtiyacını karşıladığımızı düşünsek de kahve, çay ya da asitli içecekler aslında idrar söktürücüdür ve bedenimizin ihtiyacı olan suyu kaybetmemize sebep olurlar.

Su kalori içermez. Bu sebeple diyetlerde öne çıkan bir içecektir. Bununla birlikte suyun yağı yakmaya yardım etmesi, toksinleri temizlemesi özellikle diyet ve egzersizlerde abartılmaması gereke n bir durumdur. Zira aşırı su tüketimi halinde bedenimiz ihtiyaç duyduğu vitaminleri de kaybedebilir. Sudaki kristal maddeler ise aşırı tüketim halinde böbreklerde birikerek tortul kalıntılara ve böbrek taşı vakasına sebebiyet verebilir.

Su yaşamımızda vazgeçilmez olmasına karşın temel problem, su içme kültürünü geliştiremeyişimizdendir. Hem kendimiz hem de çocuklarımız için su içme kültürü kazanmalıyız. İşte ya da evde mutlaka suyu yakınlarımızda tutmalıyız. Hatta su içmeyi kendimize ve sevdiklerimize hatırlatmalıyız. Günlük içeceklerden su almak yerine suyu olduğu gibi karışımsız içmeliyiz.

Yorum Yaz